Київська область, м. Біла Церква

+38 (04563) 5-40-03, +38 (04563) 5-96-05

УВАГА! Затверджено новий порядок перевірок

Прийнято  постанову  Кабінету Міністрів України  від 21 серпня 2019 р. № 823  «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», якою затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

   Цією постановою відновлюється право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за працею з питань:

  • своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.

   У пояснювальній записці до проекту постанови Держпраці зазначало, що при розробленні порядків враховано застереження об’єктів контролю щодо незастосування заходів до притягнення об’єкта відвідування та його посадових осіб до відповідальності у разі виконання вимог припису. А саме: усунення виявлених під час інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось постановою КМУ № 295), окрім виявленого порушення за використання праці неоформлених працівників, оскільки застосування фінансових санкцій у таких випадках призводило до накладення штрафів у розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна на усунення такого порушення.

  Відповідно до законодавства і ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці (МОП), державні органи нагляду (Держпраці, її територіальні служби) наділені повноваженнями вести моніторинг дотримання законодавства про працю та правом відвідувати з перевірками робочі місця для попередження використання роботодавцем незадекларованої праці і забезпечення прав працівників на безпечні умови праці.

Отримати консультацію  щодо дотримання вимог законодавства про працю можна у відділі промисловості і трудових відносин управління економіки міської ради за адресою вул. Ярослава Мудрого 38/12 , 2 поверх, 7 кабінет:

  • понеділок, п’ятниця – 9-00 до 13-00;
  • середа – 14-00 до 17-00.

Телефон для довідок (04563)90243 та електронна адреса Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Події